تست عنوان
close
باشگاه نانو | اخبار | 25 فروردین: برگزاری آزمون مرحله اول هشتمین المپیاد نانو
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1396/01/21 - تعداد بازدید : 2407
25 فروردین: برگزاری آزمون مرحله اول هشتمین المپیاد نانو آزمون مرحله اول هشتمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو، ساعت 10 صبح روز جمعه 25 فروردین ماه 1396 به صورت هم‌زمان در 137 شهر با حضور 23519 دانش‌آموز داوطلب برگزار خواهد شد.
4.4 امتیاز از 11 رای


«المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو» فعالیتی است که ابتکار برگزاری آن با این عنوان متعلق به کشور ماست. به این معنا که در کشورهای دیگر مسابقات دانش‌آموزی با تعیین یک طرح مشخص و یا اردوهای یک هفته‌ای آموزش فعالیت‌های آزمایشگاهی برگزار می‌شود. اما ترکیب مناسبی از رقابت همزمان در حیطه تئوری و عملی که همه مباحث اصلی مطرح در علوم و فناوری نانو را در برگیرد، تا به حال در هیچ کشوری اجرا نشده است. 

از اهداف برگزاری المپیاد نانو می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

شناسایی استعدادهای برتر دانش‌آموزی
کمک به پایدارسازی جریان تربیت نیروی انسانی در زمینه فناوری نانو 
کمک به پیشتازی جمهوری اسلامی ایران در آموزش پایه نانو

تاکنون 7 دوره المپیاد دانش‌آموزی نانو در دو مرحله به صورت برگزاری یک آزمون تئوری در سطح کشور و در مرحله دوم، برگزاری یک اردوی علمی برای برگزیدگان مرحله اول برگزار شده است و برگزیدگان نهایی با توجه به آزمون‌های مرحله دوم معرفی شده‌اند. 

گفتنی است، تعداد داوطلبان المپیاد دانش‌آموزی نانو از 1200 نفر در سال 1389 به 30016 نفر در سال 1395 رسیده است. 

از نکات قابل توجه این المپیاد، مشارکت پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی در برگزاری مرحله اول آن است که در این دوره 241 پژوهش‌سرا با عنوان نهادهای ترویجی در امر ثبت نام، تبلیغات، برگزاری دوره‌های آمادگی المپیاد و برگزاری آزمون مرحله اول فعالیت کرده‌اند. در این دوره، استان‌های کردستان، کرمانشاه، مازندران، فارس و آذربایجان شرقی بیشترین تعداد داوطلب را دارا هستند. 
برای دریافت لیست محل حوزه های آزمون اینجا را ببینید. 

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)