تست عنوان
close
باشگاه نانو | اخبار | حضور سفیران توانا در شهرستان اهواز
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1395/09/24 - تعداد بازدید : 1263
حضور سفیران توانا در شهرستان اهواز چهارمین کارگاه از سری کارگاه‌های آموزشی "سفیران توانا" ، آذر ماه 1395 در آزمایشگاه دانش‌آموزی نانو شهرستان اهواز برگزار شد.
5 امتیاز از 4 رای


این کارگاه در پژوهش‌سرای فارابی اهواز توسط یکی دیگر از اعضای کانون برگزیدگان باشگاه نانو در تاریخ 18 و 19 آذر ماه با حضور 30 دانش‌آموز دختر در سه بخش برگزار گردید. 

ابتدا دانش‌آموزان با مفاهیم فناوری نانو، اهداف این فناوری و کاربردهای آن در صنایع مختلف، روش‌های ساخت نانومواد و ... آشنا شدند.

سپس با حضور در محل آزمایشگاه به سنتز نانوذرات نقره با روش رسوبی پرداختند و حین اجرای آزمایش، توضیحاتی راجع به دستگاه انفجار الکتریکی سیم و روش کار آن ارائه شد.

همچنین دانش‌آموزان در این برنامه با تولید نانوالیاف نقره_PVA توسط دستگاه الکتروریسی و به‌طور کلی عملکرد این دستگاه آشنا شدند.

در انتهای کارگاه هم روش عملکرد دستگاه‌های اسپاترینگ، اسپین کوتر و التراسونیک به آنها آموزش داده شد.

لازم به ذکر است، مدرسین کارگاه‌های سفیران توانا اعضای کانون برگزیدگان باشگاه نانو هستند که پس از گذراندن دو دوره توانمندسازی برای آشنایی با دستگاه‌ها و آزمایش‌های قابل انجام در آزمایشگاه‌های دانش‌آموزی توانا، در شهرستان‌های مختلف به برگزاری دوره‌های آموزشی یک‌روزه برای دانش‌آموزان و دبیران می‌پردازند.

filereader.php?p1=main_eccbc87e4b5ce2fe2filereader.php?p1=main_a87ff679a2f3e71d9filereader.php?p1=main_e4da3b7fbbce2345dfilereader.php?p1=main_1679091c5a880faf6


نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)