تست عنوان
close
باشگاه نانو | اخبار | راحله زندی: برای اولین بار به‌کمک نانو، علم را با دستانم لمس کردم
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1395/09/01 - تعداد بازدید : 2146
راحله زندی: برای اولین بار به‌کمک نانو، علم را با دستانم لمس کردم طرح پژوهشی راحله زندی با عنوان «پوشش نانوکامپوزیت پلیمری ضد میکروبی ویژه تجهیزات بیمارستانی» با راهنمایی دکتر بتول تهامی‌پور در مرحله دوم هفتمین جشنواره دانش‌آموزی نانو توانست در میان چهل طرح منتخب مرحله اول، رتبه سوم را از آن خود کند.
5 امتیاز از 3 رای


راحله زندی دانش‌آموز سال سوم دبیرستان رشته ریاضی فیزیک مدرسه فاطمیه شهر کرمان حدود یک سال و چند ماه است که به فعالیت‌های پژوهشی در زمینه نانو مشغول است. طرح پژوهشی او با عنوان «پوشش نانوکامپوزیت پلیمری ضد میکروبی ویژه تجهیزات بیمارستانی» با راهنمایی خانم دکتر بتول تهامی‌پور در مرحله دوم هفتمین جشنواره دانش‌آموزی نانو توانست در میان چهل طرح منتخب مرحله اول، رتبه سوم را از آن خود کند.

زندی، راهنمایی‌های داوران جشنواره در خصوص طرح‌ها را خیلی خوب می‌داند و معتقد است؛ حضور در جشنواره انگیزه زیادی برای ادامه و گسترش طرح‌های پژوهشی به ما می‌دهد. برگزاری مرحله دوم جشنواره در نمایشگاه نانو فضایی متفاوت و بسیار عالی است و باعث تقویت انگیزه‌ برای ادامه پژوهش می‌شود.

این دانش‌آموز پژوهشگر، در راستای انجام طرحش از امکانات آزمایشگاه نانوی مستقر در مرکز پژوهش‌های علمی آموزشی استان کرمان، پژوهش‌سرای دانش‌آموزی خیام و مدرسه‌اش استفاده کرده است.

رتبه سوم هفتمین جشنواره دانش‌آموزی نانو، وجود آزمایشگاه نانو را در موفقیت کارهای پژوهشی خیلی موثر می‌داند و می‌گوید: «وقتی دانش‌آموزی ایده‌ای عملی به ذهنش می‌رسد، در صورت وجود امکانات آزمایشگاهی در نزدیکی محل زندگی او است که می‌تواند ایده‌اش را پرورش دهد و به سرانجام برساند».

برای آشنایی بیشتر با این دانش‌آموز و طرح او اینجا را بخوانید.

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)